Remi u derbiju kola, VK NBG – SINGIDUNUM 8:8

U 3. kolu 1. B vaterpolo lige Srbije VK NoVi Beograd i Singidunum remizirali su rezultatom 8:8.

Zanimljiva utakmica, sa puno žestokih duela i taktičkog nadmudrivanja. Nekoliko preokreta, neizvesna završnica i sam rezultat na kraju, opravdali su epitet derbija.

Od samog starta igralo se u žestokom ritmu, bez mnogo prekida. Povela je naša ekipa, da bi ubrzo prvncem Saita u ovoj sezoni rezultat na semaforu bio 0-2. Mali pad koncentracije u drugoj četvrtini dovodi do izjednačenja, da bi Milošević pogotkom iz igrača više vratio Singidunumu gol prednosti.

Nastupa period bolje igre “Vukova” koji preokreću rezultat i stižu do 2 pogotka prednosti.  Ipak,do kraja četvrtine,  naši “Lavovi” uspevaju da se vrate rezultatski u igru, a zatim i povedu 6-5. Početak 4. dela igre donosi novi prekret, pa u jednom trenutku na semaforu stoji 8-6 za domaćine, da bi pogotcima Radjičića i Babića 15 sekundi pre isteka poslednje četvrtine bilo postavljeno konačnih 8-8.

No­vi Be­o­grad 011 – Sin­gi­du­num 8:8 (0:2, 2:1, 3:3, 3:2)

Pli­va­li­šte „Vla­ho Or­lić”. Su­di­je: Srem­čev i Sreć­ko­vić. Is­klju­če­nja: No­vi Be­o­grad 011 7, Sin­gi­du­num 10.

NO­VI BE­O­GRAD 011: Ilić, Mar­ko­vić 2, Sto­ilj­ko­vić, Lu­kić, Gmi­trić, Pa­vlo­vić, Zu­ka­no­vić, Mu­tav­džić, Živ­ko­vić, Saj­ko, Ni­ko­če­vić 2, Ni­ko­lić 4, Mi­le­še­vić, Vra­ke­la. Tre­ner: Pa­vlo­vić.

SIN­GI­DU­NUM: Pa­vlo­vić, Ra­duč­ki, Ra­doj­čić 1, Lu­kić 1, Ba­bić 1, Šće­pa­no­vić 1, Ste­fa­no­vić, Ra­da­no­vić 1, Mi­lo­je­vić 1, Ka­le­zić, Še­će­ro­vić 1, Sa­i­to 1, Va­so­vić, Ra­dalj. Tre­ner: Cvet­ko­vić.