Objavljen raspored takmičenja u 1.B vaterpolo ligi Srbije

Kako glasi saopštenje iz vaterpolo saveza Srbije, zbog velikog broja prijavljenih učesnika, klubovi će biti podeljeni po geografskoj poziciji u dve grupe.

Grupa „SEVER“

V.K. “DUNAV” – Novi Sad
P.V.K. “BEČEJ” – Bečej
V.K. “SPARTAK PROZIVKA” – Subotica
P.V.K. “ŽAK” – Kikinda
V.K. “PROLETER” – Zrenjanin
V.K. “MLADOST” – Pančevo

Vaterpolo klub “Singidunum” takmičiće se u grupi Jug sa još nekoliko beogradskih klubova, Rasinom iz Kruševca i vaterpolo klubom iz Banja Luke.

Grupa „JUG“:

V.K. “SINGIDUNUM” – Beograd
V.K. “RASINA” – Kruševac
.K. “DORĆOL” – Beograd
V.K. “NOVI BEOGRAD 011” – Beograd
V.K. “TENT” – Obrenovac
V.K. “BANjA LUKA” – Banja Luka

Sistem odigravanja:

Prva B liga će se igrati u 3 dela:

1. Ligaški deo

2. Turnir za konačni plasman 1.-4. mesta

3. Plej aut

Ligaški deo:

Ligaški deo će se igrati po dvostrukom bod sistemu (ukupno 10 kola) gde svi klubovi u Grupi moraju odigrati međusobne utakmice kao domaćin i kao gost.

Klubovi koji ostvare plasman na 1. i 2. mesto u obe Grupe plasiraće se na Turnir za konačan plasman 1. – 4. mesta.

– Ukoliko V.K. “Banja Luka”, ostvari plasman na 1. ili 2. mesto u Grupi „JUG“, pravo nastupa na Turnir za konačni plasman 1. – 4. mesta ostvaruje sledeći najbolje plasirani klub iz Grupe „JUG“,

– Troškovi prevoza do Banja Luke, kao i troškovi smeštaja u Banja Luci (na bazi punog pansiona za 18 osoba) koji nastaju zbog odigravanja utakmica u Banja Luci biće pokriveni od strane V.K. “Banja Luka”.

Kalendar takmičenja:

1.kolo – 11.11.2017.

2.kolo – 25.11.2017.

3.kolo – 09.12.2017.

4.kolo – 23.12.2017.

5.kolo – 27.01.2018.

6.kolo – 03.02.2018.

7.kolo – 10.02.2018.

8.kolo – 24.02.2018.

9.kolo – 03.03.2018.

10.kolo – 10.03.2018.

Turnir za plasman od 1. – 4. mesta:

Turnir se igra po principu polufinalnih utakmica i utakmica za plasman.

U polufinalnim utakmicama se sastaju:

Grupa „SEVER“ 1. – Grupa „JUG“ 2.

Grupa „JUG“ 1. – Grupa „SEVER“ 2.

U utakmicama za plasman se sastaju pobednici polufinalnih utakmica za plasman za 1. i 2. mesto a poraženi iz polufinalnih utakmica će se sastati u utakmici za 3. i 4. mesto.

Termin odigravanja Turnira za plasman od 1. – 4. mesta je:

17. – 18. 03.2018. godine.

Klubovi koji ostvare plasman na 1. i 2. mesto na turniru za plasman od 1. – 4. mesta će se plasirati u Plej aut koji se igra po gore navedenom kalendaru i sistemu uz napomenu da će klub koji ostvari plasman na 1. mesto nositi oznaku B1. a klub koji ostvari plasman na 2. mesto će nositi oznaku B2. u Plej autu.

Share-uj post prijateljima